1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Взяти кредит з поручителем: ризики для дорученої особи

Image 15.09.2019

Якщо знадобилося кілька тисяч до зарплати...

Пропонують виступити гарантом за кредитним договором – уточніть всі деталі

Якщо знадобилося кілька тисяч до зарплати – виручить експрес позика у мікрофінансовій конторі, там не зажадають ні забезпечення, ні додаткового підтвердження платоспроможності. А де взяти велику суму? Якщо потрібен великий кредит – варто звернутися в банк. Для багатьох позичальників гостро стоїть проблема можливості кредитування, адже коли потрібна позика, а, приміром, розмір офіційного доходу не відповідає вимогам кредитора – треба шукати варіанти, при яких одержання позички стане реальним. Поручництво – одна з умов оформлення великої позики. Однак необхідність у ньому – гостре питання не тільки для позичальника, але й для того, хто збирається допомогти йому взяти кредит з поручителем.  

Перш ніж стати повноцінним учасником чужої кредитної угоди, варто детально розглянути всі можливі варіанти розвитку подій, щоб із причин, що не залежать від вас, не влипнути по вуха у фінансові проблеми.  

Поручництво: що це таке 

Це зобов'язання особи, що поручився за позичальника, погасити заборгованість замість останнього у випадку неможливості виконання їм умов договору. Це один з видів кредитного забезпечення. Відповідальність, що поручився така ж, як і самого позичальника. Поручництво припускає погашення всієї позикової суми, штрафів і т.д. у випадку якщо той, хто уклав угоду, відмовився від своїх зобов'язань. Для кредитора це додатковий вагомий важіль, за допомогою якого він мінімізує ризики, і має всі підстави стягнути заборгованість у випадку її виникнення.  

Договів поручництва  

Угода оформляється у двосторонньому або тристоронньому порядку. Якщо мова йде про майнове поручництво (надається майно доручития в якості застави), укладається іпотечна угода. Що стосується форми договору – кожен банк надає свою типову угоду, однак відповідальність скрізь однакова: повне задоволення договірних умов клієнтом перед кредитором.  

Увага, небезпека! Позичальник перестав сплачувати борг  

Якщо відбулося подібне, кредитор має повне право виставити фінансові вимоги громадянинові, що поручився. Передбачувана договором солідарна відповідальність має на увазі наступне: банк не обов'язково буде робити все можливе, щоб стягнути із клієнта борг, він може відразу звернутися до того, хто за нього поручився. Ситуація малоприємна й багато попросту відмовляються платити за чужі діри. Однак у цьому випадку банківська установа може подати позов до суду.  

Є й приємний момент, який трохи згладжує ситуацію. Після того, як замість боржника ви погасили заборгованість – ви має право вимагати від нього відшкодування в повному обсязі в судовому порядку. Це законний спосіб компенсувати витрати.  

Хто може виступити в якості поручителя  

Позика із поручителем можна оформити з будь-яким фізичним (чоловік/дружина, колега, друг, родич) або юридичною особою. Чим вище фінансове становище того, хто планує поручитися за споживача, тим більше воно привабливо для банкірів. Ідеальним варіантом для кредиторів є юр. організація, що обслуговується в даній структурі. Дуже часте поручництво керівника відділу або простого фахівця оформляє компанія-роботодавець. І, навпаки: за підприємство ручається його директор або засновник.  

Фізичні особи, що перебувають у шлюбі віддають перевагу здійснювати поручництво за допомогою одного їх подружжя. Це цілком логічно враховуючи той факт, що все майно, нажите в шлюбі, спільне ( згідно із законодавством).  

Так чи велика відповідальність як її описують 

Оформити поручництво нескладно, а от розгрібати наслідки можна не один рік. Дана опція дуже серйозна й вимагає ретельного зважування всіх « за» і « проти». З одного боку, не хочеться відмовляти товаришу (або члену родини), з іншого боку – є величезний ризик втратитися власних коштів і майна.  

Погодившись на поручництво, ви ризикуєте стати заручником власних необдуманих рішень. Адже з вас можуть стягнути всю кредитну суму, включаючи набіглі штрафи за прострочення, пені. У судовому порядку кредитор має право вилучити ваші матеріальні цінності в рахунок покриття боргів позичальника. Чим більше позикова сума – тим більше ви ризикуєте опинитися в борговій ямі. Не даремно говорять, що виступити в якості забезпечення чужої позички – значить оформити її на себе, причому неважливо який це вид кредитування: автокредит, позика готівкою або який-небудь інший.  

  Якщо ви все-таки вважаєте кредити з поручителем цілком прийнятними, постарайтеся себе максимально вбезпечити. Потрібно підписати окрему угоду з позичальником. У ньому будуть прописані всі умови повернення коштів, які можуть бути витрачені на погашення ймовірних заборгованостей. Це стане якимось стимулюючим важелем, який не дозволить особі, що взяв кредит зневажати своїми борговими зобов'язаннями.


Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 1 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101