1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Що заважає вам розбагатіти: 13 звичок, від яких варто відмовитись

Image 22.10.2019

Багато хто мріє стати багатшим, однак більшості це...

Багато хто мріє стати багатшим, однак більшості це здається недосяжною метою. Але все геніальне — просте. Успішних, забезпечених людей об'єднує те, що вони відмовились від 13 звичок, що ведуть до бідності та безцільного життя.

1. Витрачати гроші до нуля в кишені

Звичка витрачати всі кошти, не залишаючи нічого на «подушку безпеки», веде вас до вразливості. У житті чимало форс-мажорів: раптова хвороба, втрата роботи... Це ті ситуації, які можуть поставити вас у безвихідне становище. Крім того, відсутність бодай невеликих накопичень породжує хронічну тривогу, знижує продуктивність роботи.

Як вчинити

Почати відкладати з будь-яких грошових надходжень як мінімум 10%, і не торкатися до цього запасу, «забути» про нього. В результаті ваші доходи неухильно зростатимуть, а разом з ними і впевненість у завтрашньому дні.

2. Ховати заощадження під матрац

Недовіра до вітчизняної банківської системи веде багатьох людей до звички зберігати гроші в домі, що є помилкою стосовно ідеї збереження капіталу — він знецінюється через постійну інфляцію. З кожним днем купівельна спроможність цих грошей тане, і у підсумку ви втрачаєте, а не зберігаєте.

Як вчинити

Тримати гроші на депозитах у банках, які є учасниками Фонду гарантування вкладів фізосіб. На даний момент це 75 банків, які мають ліцензію на право здійснення банківської діяльності. Фонд повертає кошти за депозитами, як у гривнях, так і у валюті. Гарантована сума повернення постійно переглядається у бік збільшення, і на даний момент вона становить до 200000 грн. Ставку за депозитом потрібно обирати з урахуванням офіційної цифри інфляції.

3. Купувати продуктів більше, ніж треба

Звичка купувати їжу з надлишком часто призводить до того, що продукти псуються — їх викидають. Проведіть експеримент — викиньте у відро для сміття купюру 50 грн. Шкода? Зіпсовані продукти — ті ж викинуті гроші. До марних витрат відноситься і «розважальна їжа»: чіпси, синтетичні лимонади, пакетовані цукерки з барвниками тощо. Такі «продукти» руйнують здоров'я і завдають сильного удару по гаманцю.

Як вчинити

Йти в магазин тільки зі списком покупок. Маркетинг супермаркетів влаштований так, щоб витягнути з вас якомога більше грошей. Дотримуйтеся свого особистого плану, не купуйте про запас те, що швидко псується, і скоротіть бюджет на «розважальну їжу».

4. Життя в кредит

Систематичне позичання, як у знайомих, так і у фінансових установах — тривожна звичка, яка демонструє безвідповідальне ставлення до фінансів. Хто не контролює свої гроші й час — той не контролює життя. Частий брак грошей — сигнал до того, щоб урізати витрати чи збільшити заробіток. Позичати гроші можна, але в окремих випадках, і точно не на буденні витрати. Щоб вирішити нагальну фінансову проблему, можна звернутися за онлайн позикою на карту.

Як вчинити

Зробити звичкою ведення письмового самозвіту про витрати. Ви здивуєтесь, коли виявите, що у списку постійно є те, без чого можна було обійтись. Цей спосіб не лише допомагає заощадити на зайвому, а й підштовхує шукати шляхи збільшення доходів.

5. Здійснювати імпульсивні придбання

Механізм сучасної реклами спрямований на емоційне спонукання до покупок, зокрема й незапланованих. У супермаркеті пахне смачними булочками, і ось ви вже несете купу солодощів, хоча планували тільки хліб. З динаміків звучить інформація про вигідну акцію, і ви берете цей товар, хоча в ньому не було особливої потреби. Імпульсивні покупки дарують швидкоплинне задоволення, тимчасово «латають» емоційну діру, якщо у повсякденному житті не вистачає радості, але водночас витрушують ваш гаманець.

Як вчинити

Не підписуйтесь на розсилки Інтернет-магазинів, не відвідуйте торгові центри без списку покупок, а якщо раптом виникло імпульсивне бажання щось купити, відійдіть від товару, переведіть увагу, повільно полічіть до десяти, кілька разів глибоко вдихніть. Гостра емоція пройде, і ви зможете тверезо оцінити необхідність покупки.

6. Відпочивати невідповідно до своїх достатків

Як казав Мюнхгаузен, найбільші дурниці на Землі скоюються з розумним виразом обличчя. Саме так відома псевдо-мудрість «Один раз живемо» провокує здійснювати необдумані витрати. Купити аксесуари для подорожі, яка вам не по кишені, влаштувати святковий банкет, позичивши на нього гроші, або «гульнути» на вихідні так, ніби в понеділок настане кінець світу...

Як вчинити

Планувати бюджет зі статтею «відпочинок», виділивши під неї певний % заробітку, і не виходити за рамки цієї суми. Пам'ятайте головне: економія не означає повну відмову від розваг, обирати потрібно поміж тих варіантів, які фінансово доступні вам на даний момент.

7. Вкладати силу-силенну грошей у шкідливі звички

Куріння й алкоголь — підступні «злодії» бюджету. Якщо брати середні ціни, то пачка сигарет на день обійдеться в 40 грн, а за рік «набіжить» 13200 грн. Декілька пляшок недорогого пива, які випиваються щодня, цуплять з гаманця близько 10000 на рік. Додавши суми, за 23000 грн можна удвох відправитися в Туреччину/Єгипет на 5 днів чи купити невеликий домашній кінотеатр. Або вкласти в справу, яка приноситиме прибуток.

Як вчинити

Вирахувати свою суму витрат на алкоголь та сигарети за рік. У декого вона може виявитись космічною. Якщо не можете кинути, то скоротіть на це бюджет удвічі. Хороший наочний експеримент (на місяць): не скорочуючи бюджет, «пропускайте» кожну другу купівлю цигарок чи алкоголю, а гроші на них складайте в скриньку. Через місяць відкрийте її і на відкладену суму купіть щось реально необхідне.

8. Мати машину без крайньої потреби

Якщо авто — засіб заробітку чи допомагає вирішувати життєво важливі завдання (наприклад, приватний будинок далеко від траси, потрібно постійно їздити за покупками і т.д.), то без нього не обійтися. Однак багато власників міських авто використовують їх для поїздки на роботу, з точки А в точку Б і для рідкісних вилазок на вихідні. Водночас машина нескінченно висмоктує гроші на бензин, стоянку, технічне обслуговування, страховки. Набігає чимала сума, а продати авто за вкладену в нього суму вам не вдасться.

Як вчинити

Розрахувати витрати на утримання машини, урівняти їх із вигодами, які дає автомобіль, і «втратами». Для разових необхідних поїздок існує таксі.

9. Давати порушувати свої права

Бажання уникати конфліктів — прекрасна якість, якщо вона не шкодить ні собі, ні оточуючим, і не обертається фінансовими втратами. Наприклад, ви промовчали, коли вас обрахували в магазині, чи сплатили рахунок за опалення, хоча тиждень сиділи без тепла. Або ви не повернули неякісний товар в 14-денний термін, законно не вимагаючи вкладену суму. Це шлях нескінченних втрат — фінансових і моральних.

Як вчинити

Відстоюйте свої права, не дозволяйте нікому «залізти» у ваш гаманець. Пам'ятайте: все починається з вас. У суспільстві, де кожен відстоює свої права, вони дуже рідко порушуються.

10. Сприймайте критику конструктивно

Є два способи сприйняття критики: ображатися/злитися чи побачити в ній рекомендацію для розвитку. Погляд стороннього спостерігача часто здатен вказати на помилки, відкрити нові шляхи до самовдосконалення. Чим більше ви професійні, тим дорожче за це готовий заплатити роботодавець.

Як вчинити

Навчитись відокремлювати «зерна від полови»: де причіпки, спроби вас принизити, а де — матеріал для роботи над помилками.

11. Звинувачувати світ у своїх невдачах

Систематичне порівняння себе з іншими людьми не в свою користь — позиція невдахи. У сусіда і трава зеленіша, і машина крутіша, тому що «йому щастить». Звинувачення у своїх проблемах уряду, долі, «поганих обставин» — прямий шлях до бідності та невдоволеності життям.

Як вчинити

Порівнювати себе лише з самим собою — колишнім. Раніше не виходило щось зробити добре, а тепер ви в цьому ас. Виходьте виключно зі своїх умов життя, талантів і здібностей, вчіться їх використовувати на 100% і брати відповідальність за те, що з вами відбувається.

12. Оточувати себе невдахами

Є золоте правило: хочете досягти успіху в житті — оточіть себе успішними людьми, впевненими, що «склянка наполовину повна», а не порожня. Такі люди навіть важкі обставини зроблять майданчиком для нового злету. Але якщо ви хочете жити безцільно — проводьте час у компанії тих, хто ниє, нескінченно скаржиться на проблеми та несправедливість «умов» чи оточуючих людей.

Як вчинити

Чесно перегляньте своє оточення. Відійдіть від тих, хто тягне вниз чи назад, краде час і енергію, додайте допитливих, активних, ініціативних людей. Пам'ятайте основне правило падаючого літака: спочатку надіньте кисневу маску на себе, а потім рятуйте оточуючих.

13. Вважати, що заощадивши, мільйонером не стати

Популярна омана: неможливо заощадити при невеликій зарплаті. Мільйонери — це якраз ті люди, хто грошей на вітер не кидає, вміло планує витрати і доходи. Відомий факт: практично всі люди, які виграли мільйони в лотереях, бездарно спускали несподіване багатство. Вони не навчились економити, не змінили своє мислення у нових обставинах.

Як вчинити

Проведіть такий же підрахунок, як з алкоголем і сигаретами, за рік, тільки тепер з витратами на їжу, розваги та інші видатки. Ви здивуєтесь побаченому, як багато можна заощадити за правильного планування. І пам'ятайте: заощадити — значить заробити.

Дорогу здолає той, хто йде. Зробіть ці рекомендації частиною свого життя і отримаєте надихаючі результати!


Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101