1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Резервний фонд: головні причини створення

Image 25.12.2019

Про свій фінансовий добробут кожній розсудливій людині...

Про свій фінансовий добробут кожній розсудливій людині потрібно дбати вже зараз, не зволікаючи зі створенням власного резервного фонду. Завдяки таким передбачливим діям будь-які удари долі, що тягнуть додаткові фінансові витрати, будуть подолані з мінімальними втратами сил і нервів.

Що таке резервний фонд

Певна грошова сума, відкладена і завжди доступна для подолання раптових фінансових проблем, називається резервним фондом. Такі заощадження — своєрідна подушка безпеки у критичному положенні.

Але якщо в непередбачуваних скрутних ситуаціях у наявності не виявиться резервної суми — не діставайте друзів і родичів проханнями про фінансову допомогу. Краще оформити кредит на карту терміново без відмови.

У яких ситуаціях допоможе резервний фонд

Чимало успішних людей, які мають стабільний дохід, наївно вважають, що вони матеріально забезпечені, і їхньому добробуту ніщо не загрожує. На жаль, життя підносить різні сюрпризи. Ситуація може різко змінитися, і вплинути на неї одразу неможливо. Розглянемо декілька найпоширеніших подій, які потребують додаткових матеріальних витрат.

1. Втрата високооплачуваної роботи

Наймані працівники не завжди можуть знати про дійсний фінансовий стан своєї компанії, тому стабільна виплата заробітної плати не гарантує подальший добробут. Керівництво може прийняти рішення про скорочення штату чи про повне припинення діяльності фірми.

Пошуки нової роботи займуть певний час, протягом якого потрібно жити, оплачуючи продукти харчування, комунальні послуги, транспортні витрати та інше. Зосередитися на пошуках роботи, а не грошей для поточних платежів, допоможе фінансова подушка безпеки.

2. Зменшення заробітної плати

Через нестабільну фінансову ситуацію у країні не всі компанії можуть виплачувати гідну заробітну плату своїм працівникам. Переживаючи важкий період, адміністрація може прийняти рішення про тимчасові скорочення виплат для збереження цілісності колективу. Щоб успішно пережити складнощі, доведеться скористатися своїм резервним фондом.

Навіть якщо буде прийнято рішення про зміну місця роботи, відкриття своєї справи чи діяльності на фрілансі, навряд чи вдасться відразу отримати високий стабільний дохід. Доведеться попрацювати кілька місяців, щоб улюблена робота забезпечила гідне життя, а до того часу допоможе саме фінансова подушка безпеки.

3. Проблеми в колективі

Не завжди можна досягти взаєморозуміння з керівництвом чи колегами. Порушення корпоративної етики, вимушені переробляння, прискіпування адміністрації порушують виробничий процес і псують нерви працівникам. Людина, яка має свою подушку безпеки, змушена терпіти відверту тиранію. За наявності достатніх фінансових заощаджень можна відразу ж написати заяву про звільнення і розіслати своє резюме у більш гідні компанії.

4. Проблеми зі здоров'ям

Офіційно працевлаштовані громадяни захищені законодавством і отримують виплати по листку непрацездатності. Однак будь-яка хвороба тягне за собою походи в лікарні та діагностичні центри, дорогі дослідження і процедури, придбання медикаментів. Оплатити всі витрати на лікування допоможе власний резервний фонд.

5. Поповнення в сім'ї

Очікування на появу дитини — зворушливий і радісний період. Однак з появою малюка істотно зростають витрати при зменшенні доходу, адже жінка змушена оформити відпустку по вагітності та пологах. Фінансовий добробут сім'ї допоможе забезпечити сімейний резервний фонд, створений завчасно.

6. Зміна сімейного статусу

Будь-які зміни в особистому житті призводять до додаткових фінансових витрат. Створення сімейного союзу чи його розірвання зазвичай передбачає зміну місця проживання, по простому — переїзд.

У разі оформлення оренди житла витрати сягають значної суми. Оплата вантажників і транспорту для перевезення речей може бути досить високою і не вписуватися в бюджет. Допоможе у скрутному становищі, знову ж таки, резервний фонд.

7. Купівля або ремонт робочого інструмента

Чимало працівників у трудовій діяльності використовують робочий інструмент та обладнання, наприклад, будівельники — дрилі, перфоратори, зварювальні агрегати, таксисти — автомобіль, фрілансери — комп’ютер. За умови інтенсивного використання вся техніка має властивість ламатись і виходити з ладу, тому виникає потреба в дорогому ремонті чи нових придбаннях. Без справного робочого інструмента не вдасться заробити грошей, тому доведеться витрачатися з резервного фонду для організації подальшої роботи.

8. Смерть близької людини

На жаль, близькі люди можуть хворіти й помирати. Подія, повна смутку та непоправної втрати, вимагає не лише витримки і сил, а й матеріальних витрат. Процедура поховання досить витратна, її не можна відкласти, тому гроші потрібні дуже терміново. Щоб не брати в борг у родичів, потрібно мати власну фінансову подушку безпеки.

Розмір резервного фонду

Кожна людина має свій рівень витрат, тому розмір резервного фонду у кожного буде свій. Мінімальної суми заощаджень повинно вистачати на звичний рівень життя протягом трьох місяців, поки не вдасться нормалізувати ситуацію.

Однак не завжди вдається за 3 місяці знайти нову роботу з гідною зарплатнею. Та й лікування з повним відновленням може затягнутися. Тому для більшого спокою слід мати грошові заощадження на 7–8 місяців проживання.

Скільки відкладати у резервний фонд

Не варто впадати в паніку і намагатись одразу зібрати якомога більше грошей, економлячи буквально на всьому. Буде цілком достатньо з будь-яких доходів (аванс, зарплата, премія, бонуси) відкладати по 10–15%. Гроші можна залишати на банківському рахунку, з якого їх можна зняти в будь-який момент. До того ж нарахування відсотків за депозитом захистить заощадження від знецінення.


Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101