1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Прострочений кредит

Image 05.04.2019

Що робити, якщо на вас висить прострочений кредит?

Займаючи кошти, кожний планує повернути їх у строк, а, можливо й раніше. Але буває так, що ми не можемо протистояти обставинам і втрачаємо платоспроможність. У цьому випадку навіть невеликий прострочений кредит, наприклад, у системі експрес гроші, може стати великою погрозою для вашого благополуччя й спокою. Як же впоратися із цією проблемою й мінімізувати свої втрати?

Що може зробити банк?

Якщо мова йде про споживчий або будь-якій іншій позиці без застави, то можливості організації повернути свої кошти досить скромні. Проте, співробітники компанії можуть постійно турбувати боржника дзвінками й листами, нагадуючи йому про заборгованість і навіть виявляючи психологічний вплив.

Не варто занадто лякатися заяв, що містять погрози про відчуження квартири або машини. Це в принципі неможливо, оскільки дане майно ніяк не зазначене в документах про видачу позики. Навіть якщо кредитор повідомляє, що це рішення суду – не квапитеся вірити. Це може бути просто черговий виверт надавити на вас і змусити повернути все разом зі штрафами й пенею.

Ще один метод «видавлювання» грошей – постійні дзвінки контактним особам, зазначеним в анкеті. Іноді їм навіть можуть дзвонити частіше, чим самому несумлінному платникові. Їм навіть можуть загрожувати тим, що їх кредитний рейтинг буде знижений. Це неприємна ситуація й вона нерідко навіть частіше спонукує розрахуватися, чим інші методи.

У найгіршому разі, позикодавець може попросту продати цю позику колекторської компанії, яка й буде займатися вибиванням грошей. Повноваження в них навіть менше, чим банківські, тому не варто лякатися. Однак нерідкі приклади, коли вони застосовували надмірно агресивні методи роботи. Якщо починається занадто сильний тиск, необхідно звернутися в правоохоронні органі або до досвідченого юриста.

Борг по кредиту. Що робити?

Перша й головна порада – не панікувати. Не поспішайте відносити кредитору-здирнику останнє. Це дасть повід сподіватися, що з боржника можна витягтися й усю заборгованість, що залишилась. У цьому випадку «листа щастя» і нескінченні дзвінки відновляться з потроєною силою.

Визначитеся: платити чи ні. Коли борги невеликі, а строк прострочення менше 90 днів, то можете просто заплатити або укласти договір на реструктуризацію боргу. Доведеться піднапружитися, але спокій того коштує. Найголовніше – більше не повторювати таких помилок.

Ще одна важлива деталь – підготуйте всі документи на коштовне майно. Ні, це не для того, щоб усе віддати банку в рахунок боргу, а часом єдиний шанс урятувати свої активи від чіпких рук позикодавця, якщо на вас значиться дуже більша заборгованість за кредитом. Що робити з паперами? Подумати, на кого із близьких можна це все швидко переоформити. Ризик присутній чималий, але коли розмова йде про більші суми й реальній судовій постанові, виконавча служба демонструє чудеса оперативності. На час нехай усе буде в них, а розпоряджатися всім можна по генеральному дорученню.

Як можуть нараховуватися відсотки й штрафи за прострочення?

Якщо у вас є заборгованість за кредитом, її наслідки проявляються не тільки в зіпсованих відносинах з позикодавцем. згідно з укладеним на початку співробітництва договором, вам будуть нараховуватися відсотки. У штатному режимі весь борг погашається позичальником, включаючи винагороду за користування фінансами, договір припиняє свою дію, оскільки всі умови виконані.

Коли ж платник з якої-небудь причини перестає платити за графіком, можуть нараховуватися штрафні санкції. Умовно їх можна поділити на такі групи:

• Фіксований штраф за факт прострочення. До всіх відсотків і регулярному платежу додається певна договором сума, яку також слід погасити;

• Відсотки на обсяг прострочення. Це додаткові нарахування, які розраховуються тільки виходячи з обсягу не сплаченого вчасно внеску. Такий метод санкцій ще відомий як пеня;

• Штраф, прив'язаний до суми боргу. Його також нараховують за факт пропуску регулярного внеску, але розраховують вже залежно від боргу.

Все це завжди вказується в договорі, тому займаючись пошуком рішень як закрити прострочений кредит, у першу чергу уважно ще раз перечитайте договір і з'ясуйте, яким образом і з якою швидкістю буде додатково до заборгованості додане. Знаючи це набагато легше розрахувати очікувану пеню й навіть встигнути виплатити більшу частину до її нарахування.

Яку небезпеку може таїти кредитний «хвіст» і як його погасити?

Єдине, чим може нашкодити наявність заборгованостей по позиках – це істотне падіння вашого кредитного рейтингу й занесення ІПН у чорний список. Тобто ви стаєте власником «поганої кредитної історії». У цьому випадку позичку вам більше в банку не дадуть, а інші організації, з низьким порогом схвалення, запропонують фінпослуги тільки по високій ставці.

Розумним буде питання «як платити прострочений кредит?». Є кілька способів вирішити цю проблему:

• Укласти угоду про реструктуризацію боргу. У цьому випадку ви будете продовжувати платити свій кредит, а заборгованість розіб'ють на невеликі частини, які ви також будете вносити протягом застереженого строку. На якийсь час ваше фінансове навантаження зросте, але при цьому ви зможете розрахуватися по боргах і не стати лютим ворогом банку;

• Домовитися про продовження строку. У цьому випадку банки нерідко йдуть назустріч, адже вони зацікавлені в поверненні своїх грошей. Такий кредит може обійтися дорожче, але при цьому в даний складний період розмір щомісячного платежу буде посильним;

• Спробувати заперечити штрафи в суді. Для цього можна найняти досвідченого адвоката по банківських кредитах або навіть виступити самостійно. Це доречно, якщо розміри штрафів непомірно завищені. У такому випадку суд накаже знизити загальну суму претензії й ваш борг перед банком може скоротитися до двох раз.

У кожному разі, завжди оцінюйте свої можливості до підписання кредитного договору.

Компанія Квікмані – це визнаний багатьма жителями України надійний партнер. На нього можна розраховувати в будь-який час доби, коли б вам не знадобилися гроші.Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 1 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101