1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Поручитель по кредиту: обов'язки, надалі, права

Image 26.04.2019

Які обов'язки бере на себе поручитель по кредиту?

Кожний з нас, напевно, чув про таку умову надання грошової позички, як поручництво, але мало хто всерйоз замислювався, що це таке, і про міру відповідальності людини, яка добровільно примірить до себе статус «поручитель по кредиту». Хто він такий і з якою метою його залучають. І дарма, тому що написати рекомендаційний лист – це просте особисте відкликання, ні до чого не зобов'язуючий, а поставити автограф під поручництвом – однаково, що за власним бажанням віддатися в рабство.

З моменту укладання договору, долю ваших фінансів будуть вирішувати кредитор і його позичальник. Перший буде одержувати дохід у вигляді відсотків і неустойок, другий користуватися отриманими коштами, а гарант по виконанню зобов'язань знайде на весь період тільки «головний біль». Тому, якщо ваш друг намагається залучити вас як третьої сторони, при одержанні коштів, запропонуєте йому знайти банк, де можна одержати позику без поручителів.

Зобов'язання поручителя по кредиту

Максимальна зацікавленість у наявності поручителя, по надаваній позичці, належить банку, який будь-яким способом прагне застрахувати себе від усіх можливих ризиків. Щоб зацікавити клієнтів, кредитор пропонує найпривабливіші ставки на свої послуги, за умови, що в якості страховки по поверненню коштів виступить додаткова особа.

Якщо ви погоджуєтеся убезпечити фінустанову від ризику втрати доходу, будьте готові стать відповідачем перед банком за виконання боржником фінансової повинності по укладеній угоді в повному обсязі або частково. Тобто споконвічно визначається обов'язок, що проходить «жирною рисою» за кредитним договором, і окремі права, здійснити які можна за допомогою досвідченого юриста.

Іноді люди вважають, що ставши гарантом виконання обов'язків боржника, вони стають созаємщиками – це фатальна помилка, тому що це поняття має на увазі компаньйона по володінню позикою, а поручитель – «страховий поліс» кредитора. При цьому розмір позички, при оформленні в першому випадку, ураховує доходи обох партнерів, а фінансові можливості поручителя в договорі не враховують.

 При оформленні позички, фінустанова, у більшості випадку, роз'яснює відповідальність поручителя по кредиту й боржника по солідарному варіанту умов договору. У цьому випадку, якщо одержувач позики не забезпечує погашення позички, то банк має право вимагати це від поручителя. Умовчуючи про субсидіарну версію, кредитор обгороджує себе від необхідності, представляти докази неплатоспроможності позичальника. Тобто, якщо той не погашає позику, доведеться збирати факти, що свідчать про те, що фінансове становище основного платника непривабливо, приводити переконливі докази. І тільки за рішенням суду можна буде стягнути борг, що накопичився з гаранта.

У якому випадку поручитель виплачує кредит 

При незабезпеченні боржником відшкодування коштів, фінансова установа має право вимагати це від другого відповідача за договором позики: 

  • внести гроші по основному боргові;
  • відшкодувати відсоткову ставку;
  • заплатити по штрафних санкціях;
  • компенсувати судові витрати.

За недостатності фінансових ресурсів, допускається стягнення коштів шляхом відчуження нерухомості, авто. Але якщо, наприклад, квартира перебуває під іпотекою, а іншого майна не значиться, то банк не одержить бажаного. 

Які права забезпечує поручництво по кредиту в Україні 

Незважаючи на, прямо таки, кабальні зобов'язання, гарант позики все-такі одержує ряд підстав, по відстоюванню своїх прав. Так, сплативши в повному обсязі заборгованість, що утворилася позичальником, він одержує законну можливість переодержати статус кредитора несумлінного боржника за договором перед банком.  

Розбираючись у питанні «повинен чи поручитель виплачувати кредит?», слід зазначити, що в деяких випадках гарант позики може добитися скасування відповідальності перед банком, коли вона повністю припиняється. До них ставиться:

  • фінустанова внесла корективи в умови кредиту, не повідомивши й не одержавши письмової згоди поручителя;
  • позика переведена на іншу особу, без одержання письмової згоди поручителя;
  • у випадку, коли закінчився строк поручництва;
  • якщо боржником було юрособа, що прошедшая процедуру ліквідації;
  • смерть основного одержувача позички.

Безвідповідальна поведінка боржника й необачна згода друга, стати поручителем, як мінімум надовго, забезпечать обом перебування в «чорному списку» злісних неплатників. Доведеться виправляти кредитну історію, що зробити буде нелегко. 

Без застави й поручителів у мінімально короткий строк, буквально кілька хвилин, МФО Qmoney у режимі онлайн надасть мікрокредит на будь-яку платіжну карту банку України. Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101