1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

У вас прострочення? Дізнайтеся, які будуть наслідки невиплати кредиту

Image 11.09.2019

Оформляючи позичку, деякі навіть не замислюються...

Чи можна взагалі не платити по кредиту

Оформляючи позичку, деякі навіть не замислюються, що може настати ситуація, коли розплачуватися буде нема чим. Хтось шукає варіанти вирішення проблеми, а є ті, хто воліє укриватися від кредиторів. У кожному разі прострочення загрожує проблемами. Перш ніж підписувати кредитний договір, варто уважно ознайомитися з усіма його пунктами строків, що особливо стосуються, погашення й штрафів за невиконання умов. І якщо щось викликає сумніву – краще відмовитися від висновку угоди. Але все-таки представимо ситуацію, що кредит взятий, погашати нема чим – і тут виникає питання «які можуть бути наслідки невиплати кредиту»? 

Незалежно від типу кредитної програми ( чи оформляли ви автокредит, іпотеку або мікропозики з 18 років) – відповідальність наступає однакова. Не погашати заборгованість ви, звичайно, можете, однак будьте готові до негативних наслідків такого результату.  

Якщо виникло прострочення: що може й не може робити банківська установа  

Як тільки по споживчому (або іншому виду) позики виникає прострочення – банкіри починають діяти. Спершу вони делікатно нагадають неплатникові про необхідність внести внесок, будуть відправляти листа, смс-повідомлення, приїжджати до вас на роботу або додому з метою вручення письмового оповіщення про виникле прострочення. Банківські службовці пояснять, чим чревата несвоєчасна оплата. Потім вам будуть запропоновані альтернативні варіанти вирішення проблеми: відстрочення платежу, часткове списання боргу й штрафу за умови, що оплата буде відновлена. Не варто ігнорувати дзвінки й зустрічі з банкірами, тому що вони мають право подати на споживача до суду.  

У законодавстві України немає однозначної умови відносно подачі позовної заяви. Кожний банк установлює свої правила. Звичайно, заборгованість вважається проблемною, якщо по ній протягом останніх 3-х місяців не надходять платежі. Через 90 днів після дня останнього внеску банківська організація може звертатися в судову інстанцію.  

Банк не має права: 

• Повідомляти позичальника в тому, чого немає насправді, тобто надавати неправильну інформацію, що стосується наслідків прострочення.

• У рахунок погашення забирати в неплатника предмети, що є коштовними (якщо немає на це згоди клієнта або рішення суду).

• Відкрито робити позначки на конвертах про їхнє втримування.

• Змушувати платити суми, не прописані в кредитній угоді.

• Без згод споживача шукати дані про положення його фінансових справ у третіх осіб, які є родичами, діловими партнерами, колегами.

• Вимагати повернути кошти по позиці, по якій минув строк давнини.

Якщо не сплачувати борг: що буде  

Невиплата кредитів банку чревата в першу чергу погіршенням КІ. Враховуючи реєстрацію кожної баченої суди в БКІ (у базі є всі дані, що стосуються відкритих і закритих позик, сум, строків погашення, порядку виплат і т.д.) – уся інформація доступна офіційним кредиторам. Якщо КІ буде зіпсована – про кредити прийдеться забути, адже всі великі фінансові установи ретельно перевіряють потенційних позичальників на предмет благонадійності в Бюро кредитних історій.  

Непогашення чревате нарахуванням штрафів і пені. Іноді суми досягають приголомшливих показників ( від 1 до 3 відсотків від суми позики за щодоби прострочення). Чим довше не сплачувати борг, тим більше в підсумку вам доведеться заплатити. Тому не дивуйтеся, якщо одного разу взявши 30 тис. з вас зажадають 60 тис. або більше.  

Відповідальність за несвоєчасне погашення  

Сподіватися на те, що якось саме собою все вляжеться не варто. Якщо позичальникові не вдалося домовитися або він зовсім уникає будь-яких контактів – судових розглядів не уникнути. Дії банківської організації цілком залежать від виду позички. Якщо мова йде про іпотеку й становій позиці – вас можуть виселити із квартири (будинку). Причому в цьому випадку справа навіть не дійде до суду, тому що стягнення здійснюється згідно з умовами договору іпотеки.  

По судовим рішенням відбувається стягнення предмета застави. Займається цим державна виконавча служба. Звичайне майно, яке було віддано під заставу, продається з аукціону за ціною, нижче ринкової. Кошти, виручені за продаж, передаються кредиторові, різницю повертають споживачеві. Якщо сума від продажу виявилася недостатньої для покриття боргу – здійснюється процедура стягнення будь-якого іншого майна неплатника.  

Що стосується кредитів на дрібну суму, до суду справа доходить украй рідко. Навіть якщо рішення буде прийнятий на користь позикодавця, а позичальник не захоче добровільно платити або віддавати матеріальні цінності – з його офіційної заробітної плати щомісяця буде відраховуватися сума в розмірі до 20% у рахунок погашення. Невеликі кредити найчастіше простіше списати, чим подавати позов до суду на клієнта. Судові позови обходяться дорожче, чим вартість позики. Особливо це актуально для банків, чиї боржники не мають офіційного працевлаштування.  

Порада  

 У житті трапляється всяке, однак, ухвалюючи рішення про оформлення позики, завжди потрібно ретельно продумати всі наслідки несплати ы детально вивчити, чим загрожує заборгованість за кредитом. Несвоєчасне погашення не тільки зіпсує КІ і пошарпає нерви, а й загрожує кримінальною відповідальністю у випадку відмови від виконання судового рішення. Тому при виниклих фінансових проблемах постарайтеся врегулювати питання мирним шляхом.


Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 1 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101