1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Дізнайтеся, як забрати борг якщо не віддають. Способи вирішення проблеми

Image 17.06.2019

Багато громадян стикаються з грошовими труднощами...

Не позичайте в друзів – ризикуєте стати ворогами

Багато громадян зіштовхуються із грошовими труднощами. Одні якось викручуються самотужки, інші шукають вирішення проблеми на стороні. Позичати завжди легше, чим віддавати борги. Але в критичний момент безгрішшя мало хто замислюється про наслідки подібних маніпуляцій. Коли справа стосується стягнення позики в друзів або колег – тут виникають чималі труднощі, пов'язані з моральною стороною обставин. І отут як ніколи актуальне питання: як забрати борг якщо не віддають? 

Хочеться дати пораду тим, хто планує попросити допомоги в близьких людей: беріть позики терміново цілодобово в кредиторів, а не тих, хто вам близький і доріг. У цьому випадку ви збережете теплі відносини, та й репутація ваша не постраждає.  

Ні розписки – немає позики  

Тема кредитування тих, хто перебуває в дружніх відносинах, не занадто приємна для всіх учасників процесу. Одні думають, чи стоїть брати, інші – чи доцільно давати. Тема досить актуальна для багатьох громадян. З однієї сторони мікропозика від товариша надається без відсотків на строк, чітко не визначений. З іншого боку – якщо щось піде не так, з розряду друга можна перетворитися у ворога. Якщо все-таки ви вирішили допомогти другові – візьміть з нього розписку. Слово честі знайомого є аргументом тільки до тих пір, поки він може погашати взяті на себе зобов'язання. Юристи настійно рекомендують не ставитися до питання позики легковажно, адже позикодавець ризикує втратити великі суми.  

Ніколи не позичайте без розписки. Документ допоможе вибити з боржника взяте. Простий папір стане гарантією стягнення заборгованості в суді, адже згідно із законодавством таке письмове зобов'язання визнається судом як кредитний договір. Без нього що-небудь довести буде вкрай складно. Багато не хочуть вимагати папір від позичальника, посилаючись на витрату часу, який знадобиться на поїздку до нотаріуса. Однак нотаріальне завірення необов'язкове. Розписка має юридичну чинність, навіть якщо просто написана від руки.   

Що треба вказати в розписці  

Правильно складений документ стане гарантією повернення через судове рішення. У розписці обов'язково вказується дата написання, відомості про боржника, розмір позики, слова, що підтверджують борговий характер, дата повернення, мета позички (якщо така є), відсотки й штрафи за порушення строків погашення.  

Які є способи повернути гроші в боржника  

Не віддають позичене раніше? Існує кілька способів, як повернути те, що по праву вам належить. Тепер ви будете знати, що робити якщо позичили гроші й не віддають.  

Перше. Необхідно відвідати позичальника за місцем проживання й подивитися, що там відбувається. З'ясувавши особливості житлових умов, побачивши стан здоров'я людини, ви зможете визначити, з якої причини він відмовляється повертати кошти. Спершу потрібно нагадати другові про взяті зобов'язання, робіть це не занадто нав'язливо, щоб не злякати.  

Друге. Спробуйте надавити на жалість. Розповідайте, як зараз важко живеться, нема чим оплачувати комунальні, проблеми на роботі, у родині і т.д. Можливо, удасться уникнути скандалів і людина зможе без тяганини, погроз і сварок віддати позику.  

Третє. Завжди можна вдатися до псування репутації, що звичайно не дуже коректно, але що робити, якщо взяли гроші в борг і не віддають тривалий період часу. Розповідайте про несумлінність людини загальним знайомим, його родичам, колегам, керівництву. За допомогою подібних дій ви можете повернути свої кровні.  

Четверте. Настав час приступати до рішучих заходів. Якщо людина не збирається повертати позикову суму, покажіть йому серйозність ваших намірів. Спробуйте одержати розписку або майнову заставу, предмет якого може вам удасться продати. Вдалося вибити розписку? Було б непогано подати позов до суду.  

А може вибачити?  

Іноді вибачити – кращий результат неприємних подій. Це позбавить від нервування, скандалів, пліток. Прийде забути про те, що ви дали гроші тоді, коли позичальник помер, збанкротувався, зник (укривається постійно), боргова сума мізерна. Існує ще моральний аспект. Часто доводиться вибачати, щоб не терзати себе. До того ж постійні нагадування боржникові про його зобов'язання – річ малоприємна. За словами психологів, вибачати треба в тому випадку, коли ви змирилися з неможливістю повернення й вам буде легше забути про все. Настроєні рішуче – домагайтеся справедливості.  

Однак помніть: ваші настійні вимоги (якщо немає розписки) можуть стати для вас величезною проблемою, адже такі маніпуляції можуть бути розглянуті як грошові вимагання. Тому перш, ніж вживати заходів – проконсультуйтеся з юристом. Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 2 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101