1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Як уникнути автопідстави правильно

Image 28.08.2019

Зі збільшенням кількості автомобілістів зростає й кількість шахрайств

Зі збільшенням кількості автомобілістів зростає й кількість шахрайств, пов'язаних з транспортними засобами. До них відноситься і автопідстава — провокування або інсценування ДТП з метою виставити жертву винуватцем для подальшого стягнення з неї грошей. Іноді недосвідчені жертви шахраїв «попадають» на такі суми, що вирішують кредит з поганою кредитною історією, аби розплатитися на місці і не давати справі подальшого ходу.

Саме «важкі наслідки», якими погрожують шахраї, є головним пугалом для потерпілого. Тому кожному автомобілісту потрібно знати, як поводитися у такому разі. А з огляду на те, що будь-яка автопідстава супроводжується психологічним пресингом — ще й як з ним боротися.

Види автопідстав

Найпоширеніша автопідстава — це від'їзд назад. Уявіть, що автомобіль, який стоїть перед вами, наприклад, у заторі, раптом різко дає задній хід. Чи зможете ви уникнути зіткнення, навіть якщо захочете? Звичайно, ні. А винним найчастіше визначають того, хто врізався в зад іншої машини. Не встиг загальмувати, не тримав дистанцію...

Другий поширений варіант — це обгін. Це коли автомобіль зловмисника обганяє вас, перелаштовуючись у ваш ряд, а потім різко гальмує. І знову ж таки — винен той, хто їхав ззаду.

Третій спосіб називається «поступися дорогою». Для його використання у шахрая повинен бути спільник — інший автомобіль. У цьому разі перша машина буде всіляко провокувати вас пропустити її, сигналячи вам, блимаючи фарами тощо. А друга чекатиме, поки ви це зробите, щоб потім раптово підставитися під удар.

Ще один спосіб відомий під назвою «коробочка». Для його використання шахраям також потрібні два автомобіля, які прилаштуються з обох боків від машини жертви. Автомобіль зліва буде постійно триматися поруч, щоб в один момент змусити автомобіль жертви дати вправо, де знову ж таки під удар підставиться машина спільника.

Не менш поширені й автопідстави за участю «збитих пішоходів». Ви можете їхати на невисокій швидкості, коли вам на капот несподівано стрибне пішохід. Звісно, так, щоб не отримати реальних серйозних ушкоджень. Але за удари, подряпини, синці чи розбитий смартфон він «пред'явить» вам обов'язково.

Неохочі дуже ризикувати шахраї можуть використовувати так званий «картопляний залп». Заздалегідь пошкодивши ваш автомобіль, а потім, створивши аварійну ситуацію, шахраї зімітують звук зіткнення, просто кинувши у вашу машину чимось. Як варіант, тією ж картоплею.

Усі перераховані вище схеми можуть бути доповнені або змінені. У чому шахраям точно не відмовиш, так це в нахабній креативності.

Уникаємо автопідстав правильно

Стовідсотково застрахуватися від автопідстав можна лише одним способом — не їздити на автомобілі. Інші ж заходи допоможуть знизити ризик лише частково, хоча, якщо використовуються в комплексі, вони можуть звести ймовірність автопідстави до рівня статистичної похибки.

Дотримання правил дорожнього руху

В принципі, дотримуватися правил дорожнього руху треба в будь-якому разі — від цього залежить не лише ваше життя і здоров'я, а й життя і здоров'я інших людей. Не кажучи вже про цілісність автомобілів.

Провернути автопідставу з автомобілістом, який не перевищує швидкісний режим, тримає дистанцію, не відволікається від водіння і дотримується інших правил дорожнього руху — завдання непросте. Тому такого водія навряд чи оберуть в якості жертви.

Купівля відеореєстратора

Наявність реєстратора для запису всього, що відбувається, може стати серйозним аргументом на вашу користь. Якщо ви знаєте, що не винні, і у вас є відеодокази, то чого вам боятися? В ідеалі варто мати два реєстратори — спереду і ззаду автомобіля.

Поведінка на дорозі

Постарайтеся не нервувати і завжди зберігати можливість спокійно і розсудливо мислити. Ведіть себе на дорозі впевнено, але не по-хамськи.

Дії після автопідстави

Якщо вам все-таки не пощастило стати жертвою автопідстави, потрібно вміти вести себе під час спілкування з шахраями.

Якщо ви не впевнені в тому, що автопідстава дійсно мала місце (хоча вчинене ДТП одним із зазначених вище способів — практично стовідсоткова гарантія саме автопідстави), пам'ятайте про те, що психологічний пресинг, загрози, наполегливі пропозиції вирішити «на місці» за допомогою готівки, а не страхових грошей — характерні риси саме для автопідстави.

Втім, не варто відкидати ймовірність простої зустрічі з агресивним чи недобросовісним автомобілістом. У будь-якому разі пам'ятайте, що якщо ви не винні, то захищати свої права потрібно до останнього. І вирішувати все по закону, а не через домовленості на місці, що може призвести й до звинувачень в залишенні місця ДТП.

Алгоритм дій

Законний спосіб розв'язання конфлікту часто виявляється найбільшим розумним, вигідним і безпечним. Для цього дотримуйтесь даного алгоритму:

  1. Не намагайтеся виїхати з місця ДТП. Вас, швидше за все, все одно знайдуть (інша сторона могла встигнути сфотографувати машину і номери) і тоді ваше становище погіршиться.
  2. Негайно зателефонуйте до Національної поліції, повідомте їм про ДТП.
  3. Упевніться у відсутності потерпілих. Викличте швидку в зворотному випадку.
  4. Зробіть якомога більше детальних фото місця ДТП.
  5. Візьміть номери у потенційних очевидців. Врахуйте, що серед них можуть бути спільники шахраїв.

Закривайте двері автомобіля, покидаючи салон. Від шахрайства зловмисники можуть перейти до банального злодійства. У разі прояву іншою стороною ДТП неприхованої агресії закрийтеся в машині і телефонуйте в поліцію.Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 1 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101