1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Як стати успішним фрілансером

Image 10.07.2019

Анна Сенічкіна - успішний спеціаліст з Інтернет-реклами ...

Анна Сенічкіна — успішний спеціаліст з Інтернет-реклами, яка не побоялася змінити роботу в затишному офісі великої компанії на фріланс, знаменитий своєю непередбачуваністю і непостійністю. У чому причина такого рішення, які проблеми зустрілися на її шляху і чи не жалкує вона про свій вибір — на ці питання відповість сама Анна і, можливо, її розповідь допоможе й вам круто змінити своє життя.

Спроби працювати онлайн я робила вже давно, коли дізналася про можливість заробляти гроші написанням статей для сайтів, про яку мені розповіла моя знайома. А оскільки я у той час сиділа в декреті, такий спосіб поповнення бюджету здавався мені зручним і навіть цікавим. Саме завдяки копірайтингу я відкрила для себе ще одну Інтернет-професію — SMM-фахівець. Один із замовників запропонував мені вести його бізнес-групу в соціальних мережах, і якщо спочатку я просто писала пости про створення сучасного інтер'єру, то згодом, отримавши необхідні знання на онлайн-курсах, я стала повноправним адміністратором групи.

Займаючись її просуванням, я змогла застосувати свої знання з реклами, адже до декрету я працювала в одному великому рекламному агентстві і мала певний досвід із залучення цільової аудиторії. Звісно, робота в Інтернеті кардинально відрізняється від звичної офісної діяльності — над тобою немає безпосереднього начальника, ти можеш сама будувати робочий графік, маєш повну самостійність в ухваленні рішень, але й відповідальність тут набагато вища. За результати відповідаєш тільки ти, і не можна виправдати свої невдачі огріхами в роботі своїх колег чи зіслатися на недбальство співробітників сусіднього відділу.

Чому я пішла з високооплачуваної роботи

До кінця декретної відпустки я вже мала досить солідний дохід, як від ведення групи, так і від копірайтингу, але все ж не мала наміру відмовлятися від роботи у рекламному агентстві, куди й повернулася, відправивши дитину в дитячий сад. Але, як і всі діти, мій малюк почав часто хворіти, а начальству не дуже подобалися мої часті відлучки на лікарняний, оскільки це негативно позначалося на термінах здачі робочих проектів. У підсумку я потрапила в замкнене коло — залишити хвору дитину нема з ким, на роботі постійні нервування через "горіння" дедлайнів, прочуханки від начальника відділу, позбавлення премії за зрив проекту. Все це не кращим чином позначалося й на моєму сімейному житті — я стала нервовою, зривала свої невдачі на дитині й чоловіку, сварилася з батьками і навіть розлучилася з найкращою подругою.

І тоді я зрозуміла, що треба щось міняти. Після закінчення інституту я, як і багато моїх однолітків, мріяла про успішну кар'єру, але тепер дійшла до висновку, що мій душевний спокій і щастя моїх близьких не повинні залежати від моїх професійних складнощів. Порадившись з чоловіком, я прийшла до важкого для себе рішення — звільнитися з роботи і спробувати знову зайнятися фрілансом. Але якщо під час декрету я вважала цю діяльність чимось на зразок хобі, то тепер я твердо вирішила домогтися максимального успіху на цьому поприщі.

Як я знайшла вигідних клієнтів

Пошук замовників, мабуть, є найскладнішою частиною онлайн-роботи, тому вирішила застосувати свій досвід з розкрутки груп у соцмережах в просування власного бренду. Facebook і Telegram надають безліч можливостей для ведення бізнесу, чим я й скористалася під час пошуку клієнтів. Крім створення власної бізнес-сторінки я використовую ці ресурси для пошуку замовників у спеціалізованих групах, активно вивчаю пропозиції на сайтах для фрілансерів, іноді сама запускаю рекламні оголошення про надання рекламних послуг. І з часом у мене з'явилося досить велике коло клієнтів, які, до речі, часто самі рекомендують мене своїм колегам.

Але, я не розповіла, чим я займаюся. Я вирішила не відступати від своєї професійної спеціалізації і використовувати свої досвід і знання, отримані в рекламному агентстві. До них додалися мої перші спроби з SMM-маркетингу, та й уміння писати зв'язні тексти теж не пропало даремно. Тепер я займаюся онлайн-просуванням різних бізнес-проектів, запускаю круті рекламні компанії, сама залучаю потрібних мені фахівців — маркетологів, дизайнерів, програмістів, тих же копірайтерів, разом з якими мені вдається виправдати всі очікування моїх замовників.

Організаційні проблеми

Але це зараз я можу похвалитися своїми успіхами, а спочатку часу на роботу катастрофічно не вистачало. Будь-який фрілансер, мені здається, стикається з цією проблемою — дуже складно організувати свій робочий графік, коли ти знаходишся в атмосфері розслаблення у власному домі, а не в офісі серед колег і під пильним поглядом керівництва. Доки я не виробила чіткий графік і не привчила до нього своїх родичів, мене постійно відволікали домашні справи — я ж «дома сиджу», а отже, не дуже зайнята. Так міркував і мій чоловік, і мої батьки, і моя свекруха — вони щиро не розуміли, чому я не можу приділити їм уваги і виконувати їхні доручення.

До речі, початківцям-фрілансерам слід знати, що про звичний 8-годинний робочий день можна забути. Якщо хочеш отримувати солідні гроші, доводиться працювати майже в режимі «нон-стоп», особливо спочатку, поки не виробилося зручне для себе чергування роботи й відпочинку, що не заважає плідному виконанню взятих на себе зобов'язань.

Жінкам-фрілансерам в цьому сенсі ще складніше — це чоловік може закритися у своїй кімнаті і вимагати, щоб йому не заважали, а жіночі обов'язки по дому ніхто не відміняв — прання, прибирання, готування, виховання дитини забирають чимало часу, який можна було б присвятити розробці рекламних проектів і освоєнню нових знань.

Так, отримання нових знань необхідне фрілансерам практично постійно — цифрові технології розвиваються в шаленому ритмі, і треба відстежувати появу нових трендів, нових можливостей і нових робочих інструментів. Так що на старому запасі знань складно утримати імідж висококласного фахівця, а величезна конкуренція у цій сфері просто змушує постійно підвищувати свій професійний рівень.

Фінансові проблеми

Так-так, у фрілансерів не все так просто з отриманням доходу — це в офісі зарплату платять два рази на місяць у строго обумовлені дати, а у нашій роботі можливі всілякі непередбачувані випадковості. Закінчивши один проект, немає ніякої гарантії відразу отримати наступний; буває й так, що замовник відмовляється від твоїх послуг, коли вже витрачено чимало часу на виконання замовлення, або просто на невизначений час відкладає оплату виконаної роботи.

Найприкріше, коли мої фінансові проблеми збігалися з затримкою зарплати на роботі у чоловіка. Кілька раз нам навіть доводилося вдаватися до послуг МФО — на щастя, взяти швидку позику на карту в Україні можна досить легко, навіть за нульовою процентною ставкою.

Усвідомивши непостійність отримання доходу від фрілансу, я навчилася вживати превентивні заходи. Наприклад, розширюю перелік своїх послуг, збільшую клієнтську базу, а у разі гострої необхідності не відмовляюся від написання текстів чи іншої роботи, що дає можливість заробити хоча б невелику суму, яку я зможу відкласти «на чорний день».

Як захиститися від недобросовісних клієнтів

Питання оплати — одне з найскладніших, адже немає ніякої гарантії, що замовник виконає свої зобов'язання. Застрахуватися від таких неприємностей допомагає передоплата, хоча б часткова, а в ідеалі потрібно вибудовувати свої відносини з клієнтом на основі чіткого договору, у якому вказані всі вимоги до проекту та сума оплати. На початку своєї фрілансерської роботи я неодноразово стикалася з обманом, тому зараз працюю виключно за договором — це допомагає уникнути необґрунтованих претензій з боку замовника, адже дуже часто після здачі проекту виникають нові умови, що вимагають внесення кардинальних змін, а розмір оплати залишається колишнім.

До того ж я оформила ІП, і тепер отримую дохід як юридична особа, відповідно, плачу всі податки і виплати у пенсійний фонд і соцстрах. Звісно, це стало можливим тільки завдяки підвищенню рівня моїх доходів, а на початку своєї діяльності я й подумати не могла про таке фінансове навантаження на мій невеличкий заробіток.

Можу ще порадити ретельно відбирати клієнтів — перевагу потрібно надавати замовникам, які чітко можуть сформулювати свої вимоги, в іншому разі вам доведеться по десять разів переробляти одну й ту ж роботу, що неминуче позначиться на вашому заробітку.Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101