1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Як фрілансерові грамотно поводитися з грошима

Image 20.11.2019

Як багато б ви не заробляли, якщо не розпоряджатися грошима правильно...

Як багато б ви не заробляли, якщо не розпоряджатися грошима правильно, можна зіштовхнутися з фінансовими складнощами. Звісно, якщо заробіток дійсно великий, то позичати гроші чи навіть брати позику онлайн на карту цілодобово в Україні, як доводиться робити багатьом українцям, вам навряд чи прийдеться. Але обов'язкову фінансову грамотність ніхто не відміняв.

Для будь-якої людини, особливо яка не має стабільного щомісячного доходу, важливо вміти правильно поводитися з грошима. Дотримуйтесь семи наступних правил.

Правило 1. Ведення обліку

Це заняття може видатись нудним і дратівливим, але його практичну користь складно переоцінити. Ведення обліку — відмінна можливість регулярно контролювати свої фінанси. Ви зможете стежити за тим, скільки заробляєте, скільки витрачаєте, зможете зрозуміти, якої суми вам вистачатиме, наприклад, на місяць. Це полегшить планування покупок, дозволить ясніше формулювати фінансові цілі та досягати їх. Для фрілансера облік — це ще й можливість зрозуміти, яку кількість замовлень слід виконувати для комфортного життя.

Хорошим варіантом буде ведення обліку в excel-таблиці, хоча прихильники класики зазвичай користуються звичайною ручкою і блокнотом.

Правило 2. Облік майбутнього доходу

Обравши електронну таблицю, ви можете створити в ній лист, куди вноситимуться нові замовлення з урахуванням їхньої вартості. Багато компаній здійснюють таке прогнозування для кращого розуміння прибутку, який отримають у коротко- та середньостроковій перспективі. Для фрілансера підійде планування на місяць-два наперед. Якщо знати, на що розраховувати найближчим часом, жити буде набагато простіше.

Уявімо, що наступні два тижні будуть бідними на нові замовлення. Ви бачите це у таблиці, а отже, розумієте необхідність пошуку нових клієнтів чи урізання поточних витрат.

Правило 3. Спостереження за «кавовими витратами»

Деякі фрілансери воліють брати ноутбук у заклад, де є вай-фай, і працювати звідти. Ось лише у такому випадку доведеться щось замовляти, як мінімум, чай або каву. Одноразове таке марнотратство нічим не загрожує, але, якщо робити так кожен день чи просто досить часто, за місяць накопичиться пристойна сума, яку можна було й не витрачати в разі роботи з дому. Це особливо актуально для фрілансерів-початківців. Але навіть тим, хто вже давно працює в онлайні, рекомендується менше витрачати грошей на каву, краще заощадити їх для наступного правила.

Правило 4. Відкриття пенсійного вкладу

Деякі фрілансери дотримуються помилкової думки, що пенсійний внесок їм не потрібен. Справа в тому, що відсутність роботодавця, який може подбати про вашу пенсію, передбачає самостійне усунення цієї проблеми.

Затягувати з відкриттям пенсійного вкладу не варто. Якщо ви вже можете похизуватися більш-менш стабільним доходом, не відкладайте це питання. Хороший варіант — вдатися до регулярного автоматичного переказу коштів. Чимало банків можуть запропонувати спеціальні програми, які підходять під пенсійні накопичення. Ваше завдання — вивчити пропозиції, обрати оптимальну. Не слід сприймати це як марнування грошей, які могли б бути витрачені на щось більш необхідне найближчим часом. Про старість теж слід подбати.

Правило 5. Відведення частини прибутку на зв'язки

Клієнти, потенційні замовники, партнери... Навіть фрілансерові іноді доводиться бачитися з цими категоріями людей. Не скупіться, запропонуйте співбесіднику заплатити за його каву чи вечерю. Не варто вважати це жест зайвим, він може допомогти в побудові бізнес-відносин. Такі витрати не завжди окупляться, але що краще: даремно витратити 50 гривень чи втратити можливість здобути важливе знайомство?

Правило 6. Не можна витрачати все, що отримуєш

Просто не піти в мінус — це, звісно, добре, але цього недостатньо. Якщо за місяць ви витратили все, що заробили, замисліться над своєю стратегією. Робота повинна не лише покривати поточні потреби, а й дозволяти щось відкладати, щоб потім покривати вже більш серйозні витрати. До того ж відкладені гроші можуть допомогти розвинути свою справу, вигідно інвестувати і так далі.

Не можна забувати й про непередбачені обставини. Від хвороб чи тимчасової втрати роботи не застрахований ніхто. Подбайте про фінансову подушку безпеки, відкладіть гроші «на чорний день».

Правило 7. Інвестиції у розвиток

Фахове зростання вкрай важливе, на ньому однозначно не можна економити. Краще відмовити собі в поході у кіно, ніж згаяти можливість відвідування корисного майстер-класу. Прокачуйте навички відповідно до актуальних вимог вашої сфери діяльності. Так ви завжди залишатиметесь затребуваним фахівцем.

Розвиток не повинен припинятись після закінчення навчання. Ніхто не скасовував можливість читання професійної літератури, відвідування спеціалізованих курсів, вебінарів і так далі. Навіть просте спілкування з людьми, у яких можна чомусь навчитись, теж корисне.Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101