1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Як бідність змінює людину, формуючи 5 шкідливих звичок

Image 21.12.2020

Дитинство, проведене в сім'ї з низьким рівнем заробітку...

Дитинство, проведене в сім'ї з низьким рівнем заробітку, формує у дитини кілька шкідливих звичок, які згодом заважають їй стати успішною, багатою людиною. У тому випадку, якщо такому дорослому все ж вдалося вийти на задовільний рівень заробітку, а «звички бідності» залишились, то вони постійно породжуватимуть напругу, нервозність і навіть «крастимуть» фінанси.

Тим, хто наразі не досяг багатства, але наполегливо працює в цьому напрямку, є сенс попрацювати над налаштуваннями свого мислення, які не дають вирватися з бідності. Зміна способу мислити, викорінення п'яти шкідливих звичок сприяють створенню потрібної атмосфери для притягнення у своє життя успіху.

Відомий автор статей Джон Чіз, який виріс у вкрай бідній сім'ї, у 35 років став забезпеченою людиною. Він говорив, що якщо до 18 років нічого не міг вдіяти з бідністю, то в наступні 17 років вже просто не хотів, змирившись із таким станом справ. Однак у його житті відбулися деякі події, одна з яких — несподівана пропозиція прекрасної роботи, і Джон її прийняв. Через деякий час він усвідомив, що живе повноцінним життям нормальної людини: свій будинок, завжди оплачені рахунки, переповнений їжею холодильник. Однак Джон Чіз зауважив — незважаючи на новий рівень життя, його звички бідної людини залишились, і почав над ними працювати.

Бідність порівнянна з інфекцією: перехворівши нею, психіка може набути імунітет, але є й небезпека, що хвороба перейде у хронічну форму.

Купівля дешевої їжі

Бідність змушує вас купувати продукти харчування на основі двох принципів — термінів зберігання і дешевизни. Крім того, економія часу і грошей в режимі нон-стоп змушує відвідувати магазини і супермаркети у кращому випадку раз на 7 днів, але частіше це 1–2 поїздки на місяць. Замість свіжих овочів купуються заморожені, адже їх можна покласти в морозильну камеру, не переживаючи, що вони пропадуть. Купівля різних консервів також входить у звичку.

До того ж супермаркети проводять різні акції. Наприклад, істотно знижується ціна на консерви, в яких закінчується термін придатності. І ось вже ви набираєте у свій візок масу шкідливої їжі, яка руйнує здоров'я, радіючи економії.

Причому ви автоматично привчаєте до такої їжі і вашу дитину. Діти, у харчуванні яких є багато консервованих продуктів і «шкідливих цукрів» (цукерки, лимонади, кола, фастфуд тощо), швидко перестають відчувати і розуміти смак здорової їжі. Цукерки їм здаватимуться «правильнішими», смачнішими за мед, сушені фініки та курагу, компот зі свіжих фруктів поступатиметься лимонаду, а домашня котлета на свіжому хлібі програє в битві з бургером.

Ви напевно чули від оточуючих фразу на адресу малозабезпечених людей повної комплекції: «По ньому не скажеш, що він голодує! Он який живіт наїв». Насправді все навпаки: шкідлива їжа провокує набір ваги, а здорове харчування — закон збереження молодості, краси та гармонійних форм тіла.

Однак навіть коли у вас раптом з'являються «зайві» гроші, і ви можете купувати собі натуральні продукти, з подивом виявляєте, що вони «несмачні», «якісь не ті». Це відбувається тому, що тривалий час був збитий «приціл» ваших смакових рецепторів, і знадобиться час на звикання до здорової їжі. Ви навіть зможете ознайомитися з продуктами, про які раніше й не мали уявлення, наприклад, про спаржу.

Це що таке, овоч чи фрукт? Що з ним роблять — варять чи їдять сирим? І взагалі, чи продукт це? А тим часом, цей цінний овоч — джерело необхідних вітамінів, мінералів, а також унікальний дієтичний продукт, що містить лише 180 ккал на 1 кг.

Навіть якщо ви несподівано розбагатіли, вам буде важко позбутися звички купувати шкідливі продукти, адже це так зручно й просто.

Звичка позбавлятися «зайвих» коштів

Перебування в бідності формує сценарій жити сьогоднішнім днем, не відкладаючи хоча б мізерну суму на завтра. Дійсно, буває, і відкласти нема чого. Особливо важко доводиться, якщо терміново знадобляться гроші на лікування чи невідкладну покупку, а взяти їх ніде. У цьому разі можна взяти гроші онлайн на карту цілодобово.

Коли вам на голову звалюються гроші, наприклад, несподівані преміальні чи подарунок, виграш в лотерею чи хороший додатковий підробіток, — з'являється непереборне бажання їх тут же спустити, «грошова паніка».

Коли собі довго в чомусь відмовляєш, то «зайві» гроші хочеться тут же витратити: купити подарунки близьким чи собі — оберемок одягу, замінити лінолеум в кухні, придбати новий телевізор чи закотити гучну вечірку. Але варто пам'ятати про існування безлічі історій, як небагаті люди, вигравши мільйони в лотереях, не вкладали їх у цінні папери чи нерухомість, а повністю спускали всі гроші.

Зненацька отримана велика сума спричиняє викид ендорфінів — «гормонів щастя». Вона п'янить, і ось ви вже витрачаєте в магазинах на презенти до свята для близьких вдвічі більше, ніж витратила б людина із середнім рівнем доходу. Заковичка в тому, що гроші вже є, але спосіб мислення залишився колишнім — витратити все до копійки. Однак згодом неминуче виникає «протверезіння», і ви знову можете опинитись на фінансовому дні.

Безумовно, вам не вдасться повністю уникнути імпульсивних витрат, але їхній обсяг потрібно контролювати. Здобуття фінансового достатку безпосередньо пов'язане з виробленням нової звички — управління грошима, планування та відкладання коштів.

Подарунки як компенсація довгої економії

Дорослі, чиє дитинство пройшло у бідній родині, і подарунки від батьків були рідкісними чи дешевими, в житті не готові сприймати хороші подарунки на свою адресу. Вони відчувають незручність чи почуття провини, відштовхуючи дарувальника фразами типу: «Ой, ну навіщо ви так витратилися? Не треба було!". Зате своїх власних дітей батьки, які постраждали від бідності, часто буквально завалюють подарунками, надмірно балують і ображаються, якщо дитина не цінує їхні дари. Діти обожнюють подарунки, але, коли їх надмірно багато, це призводить до пересичення.

Важливо дотримуватися двох правил зі своїми дітьми. По-перше, ніколи не варто обговорювати при них фінансові проблеми сім'ї, а також потрібно уникати фраз типу: «Я не можу купити тобі цього дорогого трансформера, тому що нам не буде чого їсти!». Діти нервуються, переживають сильне почуття провини за будь-які наступні подарунки або починають приносити себе в жертву заради добробуту сім'ї.

По-друге, подарунки потрібно дарувати на основі інтересів і здібностей самих дітей, а не компенсувати своє власне «важке дитинство». Немає потреби задаровувати дорогими машинками хлопчика, який любить конструктор і шахи. Деякі батьки ще люблять супроводжувати такі подарунки репліками: «Дивись, яка крута машинка! Мені в моєму дитинстві таких батьки не купували».

За появи додаткових грошей не використовуйте численні подарунки дітям, близьким і друзям як компенсацію колишньої економії. Ви витратите набагато більше, чим варто.

Одержимість бухгалтерією

Ви завжди знаєте, скільки грошей у гаманці чи на банківському рахунку, причому не скажете: «у мене на картці приблизно 5000 гривень», а точно знаєте, що там їх 4850. Планувати бюджет і керувати ним — прекрасна звичка. Однак ті, хто звик жити в злиднях, постійно перелічують копійки в боротьбі за виживання, адже за неправильних трат не вистачить на їжу чи комунальні витрати. Проте ця «манія» залишається навіть тоді, коли немає потреби «виживати», вона переростає в погану звичку.

Припустимо, настав довгоочікуваний момент, і у вас почали з'являтися фінанси. Тепер ви з легкістю можете округляти суми на рахунках, але все так само перевіряєте їх двічі, щоб знати, яка точно сума там — до рубля. Така звичка породжує постійне нервове напруження, виснажує, в результаті відбираючи дорогоцінну життєву енергію, яку варто направляти на реалізацію своїх здібностей і талантів. Адже чим вищий професіоналізм людини в будь-якій області, тим дорожче заплатить роботодавець за такий цінний талант.

Придбання того, що потрібно винятково зараз

Якщо ви росли в небагатій родині, то, напевно, доношували речі за старшими, а якщо раптом наставав той рідкісний момент походу в магазин з батьками, то він перетворювався на свято. Щоправда, купували вам не той одяг, що вам подобався, а той, що був потрібен (коштує недорого, практичний, носитиметься не один рік).

Виростаючи, дитина з бідної сім'ї за звичкою купує взимку теплу куртку, а влітку — футболки. Хоча набагато вигідніше купити зимову куртку навесні або влітку, коли на неї ціна впаде вдвічі. Але навіть якщо ви маєте трохи вільних грошей, то не захочете купити цю куртку, звично подумавши, що до зими ще дуже далеко.

Та ж ситуація і з побутовими предметами. При купівлі зубної пасти перед вами два тюбики — великий і маленький. Великий купити вигідніше на 30%, але ви берете маленький обсяг, тому що він коштує дешевше, та й цієї зубної пасти вам вистачить на кілька тижнів. Ефект помилкової економії добре відображено в мудрому прислів'ї: «Скупий платить двічі».

Ось уже гроші у вас з'явилися, але шкідливої звички ви так і не позбулись. Для дітей вами купується хороший одяг, купується те, про що вони попросять. Але для себе звично шкода витрачатися на одяг не в сезон, і ви так само купуєте один шампунь замість вигідної упаковки на три штуки.

Для мислення бідної людини характерно впадати в крайнощі: одержимо економити, коли в цьому немає потреби, чи імпульсивно тринькати, коли з'явилися гроші. Для того щоб цього не відбувалось, слід провести ревізію своїх речей, продумати гардероб, написати список потрібного, і коли надійдуть гроші, вирушати магазинами зі списком у руках. Таким чином, ви купите не лише необхідні речі, а й за найбільш вигідною ціною.

Чимало незаможних людей каже: «я так вчиняю, бо не можу інакше — у мене немає грошей». Але істина якраз у зворотному — їх немає через мислення бідної людини. Всі знамениті забезпечені люди наголошують, що правильні ментальні установки допомогли їм заробити мільйони. Ті з них, хто виріс у бідній родині, викорінювали у собі ці п'ять шкідливих звичок.

Вам здається, що змінити їх неможливо? Давно доведено, що будь-які звички формують у нашому мозку стійкі нейронні зв'язки. Саме тому так складно «кинути курити з понеділка» чи миттєво припинити їсти на ніч. Для того щоб сформувати нову, позитивну звичку, судячи з досліджень професора нейробіології Джо Диспензи, людині необхідно 4 тижні. Лише місяць наполегливої роботи над своїм мисленням може змінити ваше життя. Зважуйтесь, і успіх вам гарантовано!


Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 0 / 5
від 0 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101