1-й кредит
500 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
200 до 9000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
50 до 30000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
100 до 15000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 50000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
3000 до 20000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 5000 ₴
0.01 % на перший кредит

Отримати гроші

1-й кредит
500 до 30000 ₴

Отримати гроші

Експерти поділилися, як розпізнати шахрайство з банківськими картами

Image 25.05.2019

Скільки існують фінансові відносини між людьми, стільки і процвітає ремесло шахраїв.

Скільки існують фінансові відносини між людьми, стільки й процвітає ремесло шахраїв. Час міняється, технології заповнюють наше життя. Разом із цим росте майстерність і рівень їх технічної підкованості. На зміну старим схемам приходять нові, і от уже найбільш актуальним стало саме шахрайство з банківськими картами. Тепер зловмисники вже не шукають, де взяти кредит без прописки й реєстрації під чужі документи, а вигострюють навички вивудження даних і навіть соціального інжинірингу.

Самі популярні схеми шахрайства з банківськими картами

Співробітники банків-емітентів пластикових платіжних карток охоче прагнуть поширювати відомості про види обману й злочинного заволодіння коштами своїх клієнтів. Можливо, знання цього допоможе вчасно розпізнати ознаки афери й уникнути фінансових втрат. Але колись ми розповімо про принцип проведення банківських операцій, незнання якого в половині випадків привело до розкрадання. 

Для здійснення перекладу вам, відправникові досить знати тільки номер, а також прізвище, але це просто для контролю правильності операції. Якщо ж ви прагнете перевести кошти зі свого рахунку, то від вас можуть знадобитися наступні дані:

 • Номер;
 • Термін дії у форматі місяць/рік;
 • Тризначний або семизначний код на звороті:
 • Одноразовий пароль підтвердження проведення платежу.

 Як бачимо дані дуже різняться. Будь-яка кримінальна стратегія відібрання грошей спрямована на заволодіння цією інформацією. Для того щоб здійснювати свої махінації з банківськими картами, злочинці використовують кілька класичних сценаріїв. Їхній вибір залежить від категорії жертви:

 • Автори приватних оголошень в інтернеті. Їм дзвонить потенційний «покупець» і повідомляє про свою готовність купити лот. При цьому він особливо не торгується й задає не дуже багато питань про товар. Зрозуміло, метод розрахунків – переклад на «пластик», це зараз найпоширеніший варіант. Коли наступає пора перекладу коштів, виникають складності – не проходить платіж. Отут або сам псевдо-покупець, або його напарник під видом менеджера, випитують ті дані, укупі з номером, які потрібні для одержання доступу до коштів. Після цього потрібно просто продиктувати код зі Смс-Повідомлення й гроші будуть переведені, але не на користь продавця;
 • Люди, що одержують соц-виплати. Їм дзвонить нібито працівник банку й радісно повідомляє про який-небудь грошовий вступ на рахунок – дотація від Президента, благодійна допомога і т.д. Але виявляється проблема – там у системі технічний збій, а якщо не повести зараз, те гроші підуть або інша форс-мажорна ситуація, яка вимагає термінового втручання одержувача. Присмачуючи свій монолог величезним числом термінів, шахрай умудряється вивідати всю потрібну інформацію й зробити переклад грошей жертви або розрахуватися ними в мережі;
 • Люди, що потребують допомоги. Так, хворій людині або його родичам можуть подзвонити й повідомити, що, наприклад, від імені благодійного фонду їм зібрали деяку суму. Але для перекладу потрібно вказати деяку додаткову інформацію, тому що обсяг коштів великий, по стандартних протоколах не проходить. Далі все по стандартному сценарію.

Цей список можна продовжити. Головна ціль, яку переслідують шахраї – роздобути потрібну інформацію. Але злочинний мозок дуже винахідливий, тому продовжуємо розбиратися.

Особливий метод – шахрайство із кредитними картами у банкомата 

Іноді шахраї умудряються організувати все так, що жертва сама переказує гроші зловмиснику. Злодій дзвонить жертві й грає вже описаний вище сценарій. Але тепер він не випитує дані, а спонукує шляхом обману потерпілого або самостійно перевести кошти на рахунок, або змінити фінансовий телефон.  

У першому випадку заплутуючи потерпілого, завантажуючи його постійною бесідою й інструкціями, злодій просто змушує переказати гроші на свій рахунок. Через відвернену увагу обманута особа не читає написи, а слухняно натискає кнопочки на терміналі. У результаті він може й не помітити, що сам вибирає операцію перекладу коштів зі свого рахунку.

Другий спосіб – хитріше, шахрай одержує повний доступ до карти й може робити з нею все, точніше, забрати з неї гроші. При цьому пильність жертви теж старанно присипляється. У результаті вашим рахунком користуються, коди для підтвердження проходять уже по номеру злодія, а ви про це не догадуєтеся.

Телефонні шахрайства з банківськими картами: як обкрасти по СМС? 

Винахідливий, але простий спосіб є для крадіжки з рахунків, які підтримують смс-команди. Так, відправивши зі свого телефону певний код, можна поповнити будь-який мобільний і навіть банківську картку. Використовуючи ті ж методи відволікання й переконання, злочинець уміло приводить жертву до рішення відправити повідомлення. 

У результаті жертва своїми руками віддає гроші злодієві й навіть не відразу довідається про того, що її ограбували. Але не варто думати, що тепер вам шахраї загрожують 24 години на добу. Експерти охоче поділилися невеликою пам'яткою, як захистити себе від крадіжки грошей:

 • Ніколи нікому не повідомляйте (а також не записуйте або видряпуйте на пластику) свій Пін-код або код безпеки ;
 • Уважно читайте текст повідомлень із кодами підтвердження. Якщо там повідомляється, що його не можна нікому говорити, то так і треба робити. Той, хто намагається його у вас довідатися – шахрай;
 • Відразу блокуйте карту, коли втратили її, якщо раптово заблокували ваш фінансовий номер мобільного, або спостерігається інша підозріла активність на телефоні. Це створить деякі незручності, але вбереже гроші;
 • Якщо для того, щоб перевести вам гроші починають просити виконувати маніпуляції у банкомата або повідомляти додаткову інформацію крім номера картки – відразу переривайте розмову.

У кожному разі завжди залишайтеся пильними й намагайтеся основні операції робити в офісі банку або на їхньому офіційному сайті інтернет-банкінгу.

Компанія Квікмані – заслужений лідер в області надання невеликих короткострокових позик населенню. Ця компанія здатна допомогти швидко вирішити свої проблеми. Всі статті Оформити кредит
Рейтинг 5 / 5
від 1 голосів.
ТОВ "КВІК МАНІ", Код ЄДРПОУ 40849234
Р/р 26003052651689 в ПАТ "ПРИВАТБАНК", МФО 320649
Документи і звітність
093 564 0101
095 564 0101
097 564 0101